Žijeme v období temna.

Autor: Michal Pečík | 20.2.2017 o 10:40 | Karma článku: 7,79 | Prečítané:  1432x

Môj dobrý priateľ, profesor medicíny raz kdesi napísal " žijeme v období temna ". Čoraz viac a častejšie sa sám seba pýtam, ale naozaj? Vždy si zhrniem nejaké fakty posledných dní či mesiacov a snažím sa o indukciu...

Začal by som slovami mladého Štepána, študenta prvého ročníka medicíny z filmu "Jak básníci přicházejí o iluze". Tento mladík, nepochybne plný entuziazmu, na prvej hodine anatómie na otázku Doc.Sejkoru či niekto niečomu nerozumel zodvihol ruku a povedal: " já... a čemu, kolego? Nó, ničemu... Ale to je jednoduché kolego, podívejte..." 

...žili sme v dobe, v dobe analógovej. Žili sme v dobe cashu ("kešu" - len stále neviem, či solených, alebo pražených...), v dobe keď jedny nosili 12 000 000 eur v igelitkách a iní mali za svoju celoživotnú prácu dôchodok 300 eur. Žiaľ, doba sa v tomto veľmi nezmenila. Žijeme v dobe, v dobe takej kapitánskej, v dobe, keď vymenovanie a povýšenie nie je to isté. V dobe, keď gajdy sú viac ako zákon a ako gajdy hrajú, tak ľudia tancujú, či tak nejak. V takej dobe, kde nemôže nik iný viac klamať človeku, iba ako môže klamať človek človeku. V dobe, keď sú obrázky a názorné ukážky  ako "pracujeme pre ľudí" dôvodom na vytváranie nových zákonov, zákazov. Žijeme v dobe, keď sa verejne, v priamom prenose a priamo v NR SR potláčajú ústavné práva občanov SR, no dôležité je to, či bude, alebo nebude servírovaný "tatarák",veď predsa ide o naše zdravie!

Mimochodom, keď už sme pri tých dôchodkoch, myslím, že náš smer jasne naznačuje, že žijeme v sociálnej dobe, v ktorej by mal každý správny dôchodca, národovec podotýkam, po dosiahnutí dôchodkového veku pokojne a bez zbytočných prieťahov umrieť a to tak, aby nebol toxický pre štátny rozpočet, inými slovami, aby ho nezaťažil. Nie je predsa s princípmi sociálnej demokracie chcieť si užiť to, čo si za celý život nazbieral svojou poctivou prácou, nie? To už kam by sme sa to dostali...ešte by to potom chceli všetci?!

Žijeme v dobe, keď sa človek, ktorý verejne, cez sociálne siete, nehanebne a patologicky poprie holokaust a z ríšskeho kancléra tretej ríše urobí mierotvorcu s výbornými ekonomickými výsledkami, občas si odskočí podnietiť nejakú tú "homofóbku" do Poľskej republiky, čuduj sa svete tento človek sa stane členom výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Samozrejme, keď je hladný skočí si na kebab, veď hlad je hlad. Inak ale boj proti islamizácií Európy je na prvom mieste. Ako to? To asi preto, že žijeme v dobe, keď je toto možné, možné preto, lebo školstvo a vzdelanie mládeže by bolo príliš nebezpečné. A to neslobodno, no no no... Ja neviem, ale učitelia by vlastne mali byť radi, že majú v lete prázdniny. A vôbec, vlastne sú to hyeny, čo hľadia iba na seba a chcú ožobračiť tento štát. Ožobračiť našu správne smerovanú sociálnu vládu s nádychom nepodareného a arogantného maďarského dialektu spolu s impozantným zážitkom z generátora náhodných slov.

A prosím, nezabudnime, že žijeme v dobe našich ľudí, je to predsa náš človek, tak aby bolo jasné! No a sem tam nejaká tá gorila prebehne...

Žijeme v dobe, keď má babička z Hornej dolnej, kde má svoju záhradku a deduško z Dolnej dolnej, kde má garáž na svoju "embéčku" rozumieť niekoľko stranovým odborným prílohám ku zapojeniam trojfázových ističov vrátane grafov a rozvodných schém pochopiteľne, samozrejmosťou potom je aj niekoľkostranový prepočet, že koľko a v akej tarife to teda budú poslušnými darcami štátu pri niekoľko násobnom 100% navýšení cien za odber elektriny. Ale to je v poriadku, veď je to na internete, predsa. A samozrejme, žijeme v dobe demokratickej, v dobe, keď si títo môžu bez problémov vymeniť istič, či zvoliť iného dodávateľa. Slobodne, pochopiteľne. Stačí len prekopať nové vedenie, natiahnuť nové rozvody - slobodne. Aspoň takto to hovoril ako človek človeku šéf ÚRSO. Slobodne. Cením si, jeho zmysel pre slobodu šírenia informácií.

Žijeme v dobe, keď ľudia veria a myslia si ako je to fasa. Hm, ale nie je. Nestačí veriť, treba chcieť vedieť!! A aktívne treba pátrať po pravde, veru tak! Inak budeme stále žiť v dobe, keď si samozvaný prezident komory homeopatov, mastičkárov a meteo-senzitívnych prediktorov kryštálovej gule bude nechávať rozosievať po meste svoje billboardy s tvárami športovcov a iných "celebrít". Je mi jasné, že biznis je biznis, ale zneužívať manipulovateľnosť psychiky chorého človeka v duchu hesla "topiaci sa slamky chytá", v poriadku nieje. Žijeme v dobe, keď sa prezidentom tejto komory pokojne môžete stať aj Vy, stačí len, keď si ju aj sami založíte, tak, ako tento pán, pán prezident tejto komory homeopatov. Samozrejme, pri otázkach "čo a ako" sa treba odvolať na literatúru. Najlepšie na takú, ktorú ste si sami napísali. Ja potom len neviem, keď naposledy nemohla tenistka Cibulková nastúpiť na nejaký zápas pre zdravotné problémy, prečo nezavolala svojmu homeopatickému šamanovi. Asi stratila jeho telefónne číslo. Alebo? Biznis sa skončil v dobe cashu po "vykešovaní" reklamnej kampane a Cibulka veselo holduje klasickej medicíne, inak by si napríklad pri ďalšej distorzii hociktorého kĺbu v tele nezarobila už ani na slanú vodu. Apropo, keď už ju spomíname, žijeme tiež v dobe, keď má voda pamäť, teda aspoň podľa týchto na slovo vzatých odporníkov a mentálnych bŕzd. Takže bacha priatelia, keď si nabudúce budete sadať na toaletu, voda Vás vidí a pamätá si odtlačok Vášho ho... ! No, žijeme aj v dobe, keď opäť tento "guru" cukrovej vody verejne v rádiu vyhlási, ako človek človeku, že on vie homeopaticky vyliečiť astmu bronchiale. Vaaúúú..., žiadam týmto astmatikov, kašlite na svoje lieky, navštívte pána prezidenta slovenskej komory homeopatov. Apropo, ak to teda vie, nie je ich úmyselné nevyliečenie, v dobe platného demokratického právneho systému v ktorom žijeme, trestné?

Nezabudnime, že žijeme v dobe, keď národná (kolektívna) pamäť podlieha neobyčajne zhubnej, pravdepodobne bakteriálnej infekcii stále nejasného pôvodu. (ATB vo forme vzdelania mládeže prestávajú účinkovať, neskúsime preto zvýšiť dávku ??!). Táto infekcia prudko demyelinizuje naše národné nervové vlákna. Áno, strácame pamäťovú stopu. Nie je to tak dávno predsa, čo sa kúsok od nás búral múr, múr ktorý zničil tak mnoho životov. A je to len chvíľka z našej nedávnej minulosti čo sa opäť opevňujeme, staviame ploty, hranice, ostnaté drôty. Žijeme v dobe, v ktorej začínam mať strach, veľký strach, že "národ, ktorý nepozná svoju minulosť, je odsúdený prežiť ju znova". Žijeme v dobe pseudodemokracie, takej veľkej, že všetci môžeme všetko, až tak veľmi, že sa sami svojou hlúposťou a nekritickou bohorovnosťou pripravujeme o niečo, čo vôbec nie je samozrejmé. O našu demokratickú slobodu...krásnu, jedinečnú, neopakovateľnú a už vôbec nie samozrejmú !

Tak teda, "už tomu rozumíte, pane kolego?"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ekonóm: Penzia v 65 rokoch môže priniesť vyššie dane a odvody

Smer chce, aby ľudia odchádzali do penzie najneskôr v 65 rokoch. Prečo je to veľký problém, vysvetľuje pre SME odborník na dôchodky.

ŽENA

Zverejnili oficiálne fotografie zo svadby Harryho a Meghan

Autorom je fotograf Alexi Lubomirski, ktorý snímky zhotovil na hrade Windsor.

komentár petra tkačenka

Fico to s dôchodkami myslí vážne

Predstavme si, ako nám vymysleli dôchodkový systém v roku 1937.


Už ste čítali?